Αθλητισμός

Βύζας: Ξεκίνημα με ΠΑΟ Βάρδας

ρεπορτάζ: Αποστόλης Πάνος

Την ερχόμενη Κυριακή θα ξεκινήσει τελικά το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Ο Βύζας δοκιμάζεται εκτός έδρας με τον ΠΑΟ Βάρδας, με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα που θα του δώσει το δικαίωμα να ξεκινήσει με το… δεξί τη χρονιά.

Με τον Άρη και τη Δόξα Δράμας να δηλώνουν τελικά συμμετοχή στην Γ’ Εθνική, οι ομάδες φέτος είναι 61. Από 16 θα υπάρχουν στους δύο πρώτους ομίλους, 15 στον τρίτο που μετέχει ο Βύζας και 14 στον τέταρτο.

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

1η Αγωνιστική / 16η Αγωνιστική

Αχαϊκή – Ερμής Κιβερίου

Πανελευσινιακός – Ζακυνθιακός

Μανδραϊκός – Δόξα Μανολάδας

ΠΑΟ Βάρδας – Βύζας Μεγάρων

ΠΑΟ Λουτρακίου – Αστέρας Μαγούλας

Καλαμάτα – Κύμη

Παναργεικός – Παναρκαδικός

Ρεπό: Αιολικός

2η Αγωνιστική / 17η Αγωνιστική

Αιολικός – Αχαϊκή

Ερμής Κιβερίου – Πανελευσινιακός

Ζακυνθιακός – ΠΑΟ Βάρδας

Δόξα Μανολάδας – ΠΑΟ Λουτρακίου

Βύζας Μεγάρων – Καλαμάτα

Αστέρας Μαγούλας – Παναρκαδικός

Κύμη – Παναργεικός

Ρεπό: Μανδραϊκός

 

3η Αγωνιστική / 18η Αγωνιστική

Αχαϊκή – Πανελευσινιακός

Μανδραϊκός – Αιολικός

ΠΑΟ Βάρδας – Ερμής Κιβερίου

Καλαμάτα – Ζακυνθιακός

Παναρκαδικός – Δόξα Μανολάδας

Παναργεικός – Βύζας Μεγάρων

Αστέρας Μαγούλας – Κύμη

Ρεπό: ΠΑΟ Λουτρακίου

 

4η Αγωνιστική / 19η Αγωνιστική

Μανδραϊκός – Αχαϊκή

Πανελευσινιακός – ΠΑΟ Βάρδας

Αιολικός – ΠΑΟ Λουτρακίου

Ερμής Κιβερίου – Καλαμάτα

Ζακυνθιακός – Παναργεικός

Δόξα Μανολάδας – Κύμη

Βύζας Μεγάρων – Αστέρας Μαγούλας

Ρεπό: Παναρκαδικός

 

5η Αγωνιστική / 20η Αγωνιστική

Αχαϊκή – ΠΑΟ Βάρδας

ΠΑΟ Λουτρακίου – Μανδραϊκός

Καλαμάτα – Πανελευσινιακός

Παναρκαδικός – Αιολικός

Παναργεικός – Ερμής Κιβερίου

Αστέρας Μαγούλας – Ζακυνθιακός

Δόξα Μανολάδας – Βύζας Μεγάρων

Ρεπό: Κύμη

 

6η Αγωνιστική / 21η Αγωνιστική

ΠΑΟ Λουτρακίου – Αχαϊκή

ΠΑΟ Βάρδας – Καλαμάτα

Μανδραϊκός – Παναρκαδικός

Πανελευσινιακός – Παναργεικός

Αιολικός – Κύμη

Ερμής Κιβερίου – Αστέρας Μαγούλας

Ζακυνθιακός – Δόξα Μανολάδας

Ρεπό: Βύζας Μεγάρων

 

7η Αγωνιστική / 22η Αγωνιστική

Αχαϊκή – Καλαμάτα

Παναρκαδικός – ΠΑΟ Λουτρακίου

Παναργεικός – ΠΑΟ Βάρδας

Κύμη – Μανδραϊκός

Αστέρας Μαγούλας – Πανελευσινιακός

Βύζας Μεγάρων – Αιολικός

Δόξα Μανολάδας – Ερμής Κιβερίου

Ρεπό: Ζακυνθιακός

 

8η Αγωνιστική / 23η Αγωνιστική

Παναρκαδικός – Αχαϊκή

Καλαμάτα – Παναργεικός

ΠΑΟ Λουτρακίου – Κύμη

ΠΑΟ Βάρδας – Αστέρας Μαγούλας

Μανδραϊκός – Βύζας Μεγάρων

Πανελευσινιακός – Δόξα Μανολάδας

Αιολικός – Ζακυνθιακός

Ρεπό: Ερμής Κιβερίου

 

9η Αγωνιστική / 24η Αγωνιστική

Αχαϊκή – Παναργεικός

Κύμη – Παναρκαδικός

Αστέρας Μαγούλας – Καλαμάτα

Βύζας Μεγάρων – ΠΑΟ Λουτρακίου

Δόξα Μανολάδας – ΠΑΟ Βάρδας

Ζακυνθιακός – Μανδραϊκός

Ερμής Κιβερίου – Αιολικός

Ρεπό: Πανελευσινιακός

 

10η Αγωνιστική / 25η Αγωνιστική

Κύμη – Αχαϊκή

Παναργεικός – Αστέρας Μαγούλας

Παναρκαδικός – Βύζας Μεγάρων

Καλαμάτα – Δόξα Μανολάδας

ΠΑΟ Λουτρακίου – Ζακυνθιακός

Μανδραϊκός – Ερμής Κιβερίου

Πανελευσινιακός – Αιολικός

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

 

11η Αγωνιστική / 26η Αγωνιστική

Αχαϊκή – Αστέρας Μαγούλας

Βύζας Μεγάρων – Κύμη

Δόξα Μανολάδας – Παναργεικός

Ζακυνθιακός – Παναρκαδικός

Ερμής Κιβερίου – ΠΑΟ Λουτρακίου

Αιολικός – ΠΑΟ Βάρδας

Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός

Ρεπό: Καλαμάτα

 

12η Αγωνιστική / 27η Αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων – Αχαϊκή

Αστέρας Μαγούλας – Δόξα Μανολάδας

Κύμη – Ζακυνθιακός

Παναρκαδικός – Ερμής Κιβερίου

Καλαμάτα – Αιολικός

ΠΑΟ Λουτρακίου – Πανελευσινιακός

ΠΑΟ Βάρδας – Μανδραϊκός

Ρεπό: Παναργεικός

 

13η Αγωνιστική / 28η Αγωνιστική

Αχαϊκή – Δόξα Μανολάδας

Ζακυνθιακός – Βύζας Μεγάρων

Ερμής Κιβερίου – Κύμη

Αιολικός – Παναργεικός

Πανελευσινιακός – Παναρκαδικός

Μανδραϊκός – Καλαμάτα

ΠΑΟ Βάρδας – ΠΑΟ Λουτρακίου

Ρεπό: Αστέρας Μαγούλας

 

14η Αγωνιστική / 29η Αγωνιστική

Ζακυνθιακός – Αχαϊκή

Βύζας Μεγάρων – Ερμής Κιβερίου

Αστέρας Μαγούλας – Αιολικός

Κύμη – Πανελευσινιακός

Παναργεικός – Μανδραϊκός

Παναρκαδικός – ΠΑΟ Βάρδας

Καλαμάτα – ΠΑΟ Λουτρακίου

Ρεπό: Δόξα Μανολάδας

 

15η Αγωνιστική / 30ή Αγωνιστική

Ερμής Κιβερίου – Ζακυνθιακός

Αιολικός – Δόξα Μανολάδας

Πανελευσινιακός – Βύζας Μεγάρων

Μανδραϊκός – Αστέρας Μαγούλας

ΠΑΟ Βάρδας – Κύμη

ΠΑΟ Λουτρακίου – Παναργεικός

Καλαμάτα – Παναρκαδικός

Ρεπό: Αχαϊκή

 

Παράλληλα με το πρωτάθλημα, πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής. Η κληρωτίδα έφερε αντίπαλο του Βύζαντα τη Δόξα Νέας Μανωλάδας στην Ηλεία. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στις 28 ΑΣεπτεμβρίου.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

  1. ΑΟ Λουτράκι-Μανδραϊκός
    2.Αχαϊκή-Πανελευσινιακός
    3.Ερμής Κιβερίου-Ζακυνθιακός
    4.Δόξα Νέας Μανωλάδας-Βύζας Μεγάρων
    5.Παναρκαδικός-Παναργειακός
    6.ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Μαγούλας
    7.Κύμη-Καλαμάτα
    Αιολικός (προκρίνεται χωρίς αγώνα)

2η αγωνιστική

  1. Νικητής 8-Αιολικός
    9. Νικητής 1-Νικητής 6
    10. Νικητής 5-Νικητής 2
    11. Νικητής 3- Νικητής 7

3η αγωνιστική

  1. Νικητής 10-Νικητής 9
    13 Νικητής 11-Νικητής 8

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

βίντεο: Ο Γιώργος Μάνταλος μιλά για το μεγάλο όνειρο της ΝΕΜ

Aleka Stamatiadi

Αγιασμός για την νέα σαιζόν στο Βύζα

ΝΕΜ: βίντεο και δηλώσεις από τον τελικό Κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ

Aleka Stamatiadi